Zarząd Centrum Nowoczesnych Technologii S.A. (dalej: „Emitent”) informuje, że w dniu 27 września 2017 roku podmiot zależny tj. Centrum Nowoczesnych Technologii Spółka Akcyjna spółka komandytowa („Spółka zależna”, „Zamawiający”) zawarł z konsorcjum firm w składzie:
- Eiffage Polska Serwis spółka z o.o. z siedzibą w Warszawie – Lider konsorcjum,
- Eiffage Polska Budownictwo S.A. z siedzibą w Warszawie – Członek konsorcjum
(dalej „Wykonawca”) warunkową umowę o generalne wykonawstwo budynku mieszkalnego wielorodzinnego z usługami nr A1 wraz z garażami podziemnymi, niezbędnymi instalacjami oraz infrastrukturą, obejmującą także uzyskanie i przekazanie Zamawiającemu kompletnej dokumentacji powykonawczej, w szczególności ostatecznej i bezwarunkowej decyzji
o pozwoleniu na użytkowanie Budynku A1 wybudowanego w ramach I etapu inwestycji Nowa 5 Dzielnica (Umowa) zlokalizowanej przy ulicy Wrocławskiej 53 w Krakowie (Inwestycja). Umowa wejdzie w życie w terminie 60 dni od dnia zawarcia umowy, jeżeli w tym okresie zakończona zostanie wydłużająca się procedura pozyskania prawomocnego pozwolenia na budowę, o czym Emitent informował w ostatnim raporcie za I półrocze 2017 roku.
Z tytułu realizacji przedmiotu umowy Wykonawca otrzyma wynagrodzenie ryczałtowe
w rozumieniu art. 632 Kodeksu cywilnego, które wynosi 27.800 tys. zł netto, powiększone
o należny podatek VAT, w stawce zgodnej z obowiązującymi przepisami w dniu wystawienia faktury.
Wykonawca zobowiązany jest rozpocząć roboty budowlane stanowiące przedmiot umowy
w terminie 7 dni od dnia przekazania przez Zamawiającego placu budowy, które nastąpi w terminie 7 dni od dnia wejścia w życie umowy oraz zakończyć te prace w terminie 16 miesięcy od dnia wejścia w życie umowy, a w terminie 19 miesięcy od dnia wejścia w życie umowy uzyskać ostateczną decyzję o pozwoleniu na użytkowanie.
Wykonawca udzieli gwarancji jakości oraz rękojmi na wykonanie przedmiotu umowy na okres 5 lat i jednego miesiąca licząc od dnia sprzedaży ostatniego lokalu w budynku A1, lecz nie później niż do 7 lat od dnia podpisania przez Strony bezusterkowego protokołu odbioru końcowego przedmiotu umowy oraz gwarancji jakości wydłużonej do 10 lat, licząc od dnia podpisania przez Strony bezusterkowego protokołu odbioru końcowego przedmiotu umowy, w zakresie hydroizolacji elementów wskazanych w Umowie.
Umowa przewiduje możliwość naliczenia kar umownych Wykonawcy (odpowiednio za każdy dzień lub za każde naruszenie) w wysokości od 0,5 tys. do 100 tys. zł z tytułu:
- opóźnienia w wykonaniu przedmiotu umowy,
- opóźnienia w wykonaniu etapu robót określonego w Harmonogramie Rzeczowo-Finansowym,
- nieuzasadnionej przerwy w prowadzeniu robót trwającej ponad 7 dni,
- niezgłoszenia Podwykonawcy lub dokonanie zgłoszenia z naruszeniem trybu umownego,
- opóźnienia w przystąpieniu lub w usunięciu wad i usterek przedmiotu umowy,
- zabudowania niezatwierdzonego materiału,
- nieprzestrzegania przepisów BHP i p.poż.,
oraz z tytułu innych naruszeń postanowień umowy, przy czym maksymalna łączna kwota kar umownych naliczonych Wykonawcy wynikających z umowy nie może przekroczyć łącznie 10% wartości wynagrodzenia Wykonawcy brutto.
Ponadto umowa przewiduje możliwość naliczenia przez każdą ze stron umowy kary umownej w wysokości 10% wartości wynagrodzenia brutto z tytułu odstąpienia od umowy z przyczyn leżących po drugiej stronie.
Jednocześnie Strony mogą dochodzić odszkodowania uzupełniającego ponad wysokość zastrzeżonych kar umownych, na zasadach ogólnych kodeksu cywilnego.
Pozostałe warunki umowy, w tym w szczególności, w zakresie:
- warunków technicznych realizacji umowy,
- wymaganych od Wykonawcy polis ubezpieczeniowych,
- zabezpieczenia należytego wykonania umowy,
- możliwości odstąpienia od umowy,
nie odbiegają od warunków powszechnie stosowanych i charakterystycznych dla tego typu umów.
Podstawa prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Zwiń raport